Muzyka

Soul to gatunek muzyczny powstały w Stanach Zjednoczonych, rodzaj mieszanki pomiędzy gospel i rhythm and bluesa. Jak sporo ruchów i gatunków muzycznych, muzyka duszy wyszedł głównie czarnej kultury. Soul ma kilka kluczowych cech, które definiują gatunek - pożycza od wszelkiego rodzaju arenach, w tym ewangelii, R & B i jazzu. Nawet dusza muzyka inspirowana wynalazek i tworzenie zupełnie nowych i różnych gatunków, w tym dyskoteka, brokenbeat, funk, new jack swingu i R & B.

Dusza charakteryzuje się kilku kluczowych cech. Należą do nich takie rzeczy jak klaszcze ręcznych, wzory call-i-odpowiedzi, solista części przyrządów, chwytliwe rytmy, teksty szczere i napięte wokal. Muzyka duszy opiera się również na improwizacji umiejętności muzyków, i jest w stanie nadrobić nową muzykę lub wokali na miejscu.

Dusza może być wstecz do 1950 roku, kiedy to muzyka Afroamerykanów wciąż rozpatrywanych pod ziemią, ale zaczyna nabierać poważne uznanie. Instrumenty zazwyczaj pierwszy udział w duszy zawarte gitara, bas, fortepian, róg, na organach, perkusji, klawiatury i wokalu kursu. Muzycy i osoby takie jak Ray Charles, James Brown, Fats Domino i Little Richarda są często postrzegane jako postaci, które wspierali ruch muzyki soul, choć niektóre z tych osób były bardziej oparte na rock n 'rolla muzyki niż cokolwiek.

Wielu ludzi wierzy, miejsce narodzin muzyki soul się duże miasta, te z bogatym tłem muzycznym, a także miejsc na południu, gdzie walka była widoczna dla Afroamerykanów i muzyki gospel był wybitny. Motown Records, z siedzibą w Detroit na pewno odegrał dużą rolę w tworzeniu muzyki soul, jak ogromną siłą w muzyce popularnej - oni promowani artyści, którzy są nadal aktualne w 1960, w tym Stevie Wonder, Gladys Knight i Marvin Gaye. W całym 1970 roku, możliwości gatunku soul zaczął się zmieniać i rozwijać się jako nowe gatunki i style muzyki wszedł do głównego nurtu i zaczął stapiać z duszą. Zawierał elementy disco, funk i rocka psychodelicznego, z których wszystkie były również bardzo popularne w tym czasie. Muzycy wiedzieli, że to ważne, aby utrzymać otwarty umysł, kiedy przyszło do nowej muzyki i współpracy, i to znalazło odzwierciedlenie w ich muzyce. Wyścig był również dół jako rodzaj granicy, jeśli chodzi o muzykę - niektóre gatunki został uważany za bardzo czarne lub białe, ale zamiast muzyki soul stał otwarty do rasy białej i wszelkiego rodzaju wyścigach, daleko poza jej "afroamerykańskich korzeni ,

Ewolucja duszy trwały przez cały 1980 i 1990, szczególnie ze wzrostem kultury hip-hop i rap. Choć wyścig nie był już granica, gdy przyszło do duszy i rytmu i bluesa, rapu i hip-hopu były w dużej mierze pochodzi od stworzonej i Afroamerykanów, a oni znaleźli się być pod silnym wpływem duszy - nadal można usłyszeć i zobaczyć wpływ, nawet w dzisiejszej muzyce popularnej. Naprawdę dusza muzyka zatoczyła koło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz